Tuesday, July 27, 2021

Njoftime

Home Njoftime

Përfundoi me sukses Koncerti i Fundvitit

Shoqeria Kulturore Artistike realizoi me sukses koncertin tradicional qe e mban cdo vit ne fund te vitit, me crast ben nje permbledhje te aritjeve...

Sh.K.A. "Jahi Hasani" organizon Koncert

Me date 24-dhjetor-2011 ne ora 18:00 Sh.K.A Jahi Hasani ka organizuar nje koncert ne Qendren per Kulture ne GOSTIVAR, koncerti ogranizohet per tre vite...

Sh.K.A "Jahi Hasani" incizime ne televizionin ALSAT-M

E Hene 12-12-2011 Sh.K.A "Jahi Hasani" niset per ne kreqytet me ftese te televizionit Alsat-M qe te mare pjese ne disa incizime qe do...

Vallja e Pavarësisë

Valle me motive patriotike e punuar nga Prof. Vildan Saliu dhe Dr.Valdet Iseini dy koreografet me me merite ne gjithe ekipin e valleve ne...

30 PALË VESHJE SPORTIVE NGA HIDROTERM

Ndermarja private per instalimin e ujit dhe nxemjes qendrore '' HIDRO TERM ''-CEGRAN me pronar z.HALIL SHAHIN nga CEGRANI DHUROI 30 PAL VESHJE SPORTIVE per...

Iftar i përbashkët në sheshin “Iliria” – Tetovë

Shoqeria Kulturore Artistike "JAHI HASANI" ftohet te mare pjese me pika artistike ne nje iftar te perbashket qe organizohet ne Tetove nga Komuna e...

U mbajt Vëllazëria nuk njeh kufij – Iftar i madh në Gostivar

Gostivari ishte nikoqir i manifestimit “Ramazani në Ballkan” të organizuar nga Komuna Bajrampasha (Republika e Turqisë) në bashkëpunim me Komunën e Gostivarit, manifestim ky...