Home Aktivitete Vallja e Pavarësisë

Vallja e Pavarësisë

202
0
SHARE

Valle me motive patriotike e punuar nga Prof. Vildan Saliu dhe Dr.Valdet Iseini dy koreografet me me merite ne gjithe ekipin e valleve ne grupin Jahi Hasani.
Kjo valle per here te pare u performua ne Pallatin e Kultures ne Gostivar me rastin e Festes se PAVARSISE me 28 nentor 2010, ne Tetove, Bosnje dhe shum skena te tjera nderkombetare, e luajtur me sukses dhe bukuri te madhe dhe patriotike ka mare shum levdata, si koreografet ashtu edhe valltaret.
Per here te pare ne skene e sollen grupi i valleve i Jahi Hasanit me solist Merlind Ramadani dhe Salije Beqiri.

Ju Faleminderit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here