Home Njoftime Përfundoi me sukses Koncerti i Fundvitit

Përfundoi me sukses Koncerti i Fundvitit

299
0
SHARE
Shoqeria Kulturore Artistike realizoi me sukses koncertin tradicional qe e mban cdo vit ne fund te vitit, me crast ben nje permbledhje te aritjeve dhe sukseseve te vitit perkates te gjitha keto i prezantoi para publikut, dhe para familjareve te anetareve te ShKA Jahi Hasani-t.

Gjithashtu per here te pare ne gjith historine e ShKA Jahi Hasani u prezantua nje grup i ri vallteresh/ësh te cilet e luajten “Vallen e Shotes” me koreografi nga Vildan Saliu.
Ne koncertin e fundvitit i prezantuam me shume se gjysmen e repertoarit tone artistik te valleve, dhe kengeve.
Kenaqesia me e madhe e festivalit ishin mysafiret tane nga Struga me sakte Sh.K.A. “Valet e Liqenit” – Ladorisht, te cilet me plot kenaqesi erdhen dhe prezantuan disa pika artistike para publikut tone.

Kerkoj ndjese qe keto lajme dhe te tjera nuk kemi mundur ti pregatisim me kohe per shkaqe teknike por ne te ardhmen do jete gjithcka ne regull. (adm Merlind.R)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here