Home Aktivitete 6 nentor 2011 ne sheshin e qytetit ne Gostivar

6 nentor 2011 ne sheshin e qytetit ne Gostivar

235
0
SHARE

Shoqeria Kulturore Artistike “JAHI HASANI” koheve te fundit ka bere disa pergatitje intensive per te pasuruar repertoain artistik te saj, i gjith ekipi artistik ne krye me Zani Memedi kane pritur disa here me radhe ne ambientet e saj prof. Dilaver Kryeziu i cili eshte ne perfundim te valles me te re per grupin me me shume sukses ne dy vitet e fundit ne Maqedoni.
Gjithashtu keto dite ne vijim jane bere edhe disa riparime te halles ku mbahenin provat e valleve, gjithashtu drejtori i shoqerise ka siguruar apo te themi e ka kompletuar grupin artistik te valleve me  “veshje kombetare” te reja tipike te koheve te vjetra Çegranase dhe rethit te Pollogut.
Shoqeria Kulturore Artistike “JAHI HASANI” me 6 nentor 2011 ora 18;00 ne sheshin e qytetit ne Gostivar do te performoje 2 valle dhe disa pika te tjera artistike per hire te festes se “Kurban Bajramit”.

Ne nuk ndalemi me kaq, si gjithmone te suksesshem kudo qe shkojme, me nje miqesi te pafund, me shum vullnet dhe deshire çajme rrugen permes problemeve te shumta drejt suksesit dhe ruajtjes se gjithckaje qe eshte shqipetare.
Surpriza te medha ne javet qe vijojne, surpriza qe do e bejne qe Çegrani te njihet per suksese, arritje, jehone dhe nje te nje te ardhme te lavdishme.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here