Saturday, June 3, 2023

Aktivitete

Home Aktivitete

“Randevu arsimore” në Gostivar

28.10.2011Rreth 500 nxënës nga 32 shkolla të mesme profesionale nga e gjithë Maqedonia, ishin pjesë e manifestimit tradicional “Randevu arsimore”, nikoqir i të cilit...

Vallja "Dasma e Gostivarit"

Valle me motive dasme të rethit të Gostivarit njëherësh edhe emri i saj  "Dasma e Gostivarit" dëshmuan dhe treguan se grupi artistik i valleve...

Iftar i përbashkët në sheshin “Iliria” – Tetovë

Shoqeria Kulturore Artistike "JAHI HASANI" ftohet te mare pjese me pika artistike ne nje iftar te perbashket qe organizohet ne Tetove nga Komuna e...

U mbajt Vëllazëria nuk njeh kufij – Iftar i madh në Gostivar

Gostivari ishte nikoqir i manifestimit “Ramazani në Ballkan” të organizuar nga Komuna Bajrampasha (Republika e Turqisë) në bashkëpunim me Komunën e Gostivarit, manifestim ky...

U mbajt “Dita e piteve 2011” dhe u përurua Shëtitorja te lumi Vardar

Qindra qytetarë morën pjesë në manifestimin tanimë tradicional të cilin e organizon Komuna e Gostivarit “Dita e piteve” dhe shijuan specialitetet tradicionale nga treva...

Të shtunën do të mbahet "Dita e piteve"

Gostivari, qyteti i dëshmuar për mikpritje bujare dhe për mjeshtërinë e gatimit, edhe sivjet organizon manifestimin “Dita e piteve”.Amviset e shkathëta, prodhues të produkteve...

SHKA "JAHI HASANI" – Çegran në emisionin "Rrënjët tona" në RTK

Emisionin komplet mund ta shkarkoni më poshtë.Vërejtje : Nëse do të keni pengesa për të shiquar, instaloni codec të nevojshëm, Këtë mund ta bëni...